Ceremonie Stolpersteine Enschede

Zondag 31 maart 15:00 uur

Ceremonie Stolpersteine ter nagedachtenis van 

Enschedese slachtoffers van de nazi’s

Burgerzaal Stadhuis, Langestraat 24. Enschede

Wij gedenken dit jaar in het bijzonder:


Sofia Kaatje de Winter 
Woonde Alsteedsestraat 23 (nu: Mooienhof; achterzijde HEMA):


Margarete Krzesni-Wolff, Ruth Krzesni, Joseph Krzesni;
Hedwig Wolff-Maschke, Erwin Wolff 
Woonden Bentrotstraat 7a:


Serafina Schaap
Woonde Da Costastraat 29:


Levij Franken, Johanna Franken-Franken, Nico Benny Franken
Woonden Gronausevoetpad 116:


Joachim (Jochen) Domp; Paulina (Paula) Domp | Alfred Broch
Woonden Haaksbergerstraat 27:


Meijer van Gelder, Roosje van Gelder, Abraham Marcus van Gelder, David van Gelder; Wilhelmina (Miet) Wolff [In 2012 is hier al een steentje gelegd voor Aron van Gelder, oudste zoon van het gezin].
Woonden Hessenweg 44: (nu: hoek C.F. Klaarstraat / Veenstraat)


Gerard ter Borg
Woonde Javastraat 20:  

Simon van Zuiden, Rika van Zuiden-ten Brink, Israël (Ies) van Zuiden 
Woonden Kalanderstraat 34(nu: van Heekplein, omg. hoofdingang Klanderij):

Simon Jacob Keijzer, Elsina Keijzer-Jacobs
Woonden Lipperkerkstraat 73: 

Gerard Lubertus Rutgers
Woonde Oldenzaalsestraat 645:

Klaas de Vos
Woonde Schreursweg 12:

Soendastraat 12:
Ludwig Löhnberg, Hildegard Löhnberg-Wertheim, Werner Löhnberg; Albert Wertheim, Ella Wertheim-Isaac, Hans Wertheim


Isidoor de Leeuw, Sientje de Leeuw-Slager, Julius de Leeuw,
Jacob de Leeuw.
Woonden Stadsgravenstraat 67:  


Adolf Abraham Friedländer
Woonde Strootsweg 460(nu: Gerinkhoekweg 44, hoek Haimersweg):


Gerrit Engelbert ter Borg, Johanna ter Borg-Elfering
Woonden Sumatrastraat 3:


Dirk Pape
Woonde Windmolenweg 42:  

Ceremonie Stolpersteine Hengelo 2019

Woensdag 3 april
Inloop 19:30 uur, aanvang 20:00 uur

Ceremonie Stolpersteine ter nagedachtenis van Hengelose slachtoffers van de nazi’s

Bibliotheek Hengelo

Burgemeester Sander Schelberg draagt de 100ste Stolperstein in Hengelo symbolisch over aan Hetty Hulshof van Gelder, overlevende van de holocaust. 

Bert Oude Engberink, voorganger Liberaal Joodse Gemeente Twente spreekt het Jizkor uit, een herinneringsgebed voor de slachtoffers. 

Ans Brongers en Marinus van Rooij lezen de namen van de slachtoffers. 

Muzikaal intermezzo door Nicolien Weghorst en Johan Ghijsels 


Wij gedenken dit jaar in het bijzonder:

* Henriëtte Cohen-Steilberger

* Herman Cohen

* Regina Cohen

* Charles Cohen

Woonden aan Molenstraat 25:

—————

* David Frank

Woonde aan Molenstraat 52:

—————

* Friederika Frank-Weinberg

* Lazarus Lazarus

* Julchen Lazarus-Frank

Woonden aan Drienerstraat 83:

—————

* Grietje van Gelder – de Leeuw

* Eva van Gelder 

Woonden aan Brugstraat 27:

—————

* Hanna Eichenwald-Posner

Woonde aan Paul Krügerstraat 25:

—————

* Herman Franken

Woonde aan Paul Krügerstraat 9:

—————

* Sientje van Gelder-Mogendorff

Woonde aan Ir. M. Schefferlaan 45:

—————

* Israël van Gelder

* Saartje van Gelder-Mooij

* Leentje Antje van Gelder

Woonden aan Johannaweg 14:

—————

* Simon Cohen

* Malvin Cohen-Roth

Woonden aan Elzenstraat 3:

—————

* Lion  Frankenhuis

Woonde aan Sparweg 16:

—————

* Benjamin van Gelder

* Antje van Gelder-de Leeuw

Woonden aan Eikstraat 26:

—————

Ceremonie Stolpersteine april 2019 Almelo

De ceremonie vindt plaats op zondag 7 april 2019 om14:30 uur in het Raadhuis van Almelo

In Almelo voor de volgende personen met Stolpersteine herdacht:

Meijer Franken
Rosa Franken – Rothschild
Gerson Franken
Frommet Rothschild – Kugelmann
Woonden aan de Wierdensestraat 119

Eduard Frankenhuis
Fenna Frankenhuis – Roos
Leentje Frankenhuis
Amalia Frankenhuis
Salomon  Frankenhuis
Woonden aan de Rohofstraat 25

Levy Frankenhuis
Woonde aan de Wierdensestraat 160

Michel Goldstein
Leena Goldstein – de Jong
Isaac Goldstein
Woonden aan de Wierdensestraat 14.

Abraham Keijzer
Rebekka Keijzer – Schaap
Woonden aan de Wierdensestraat 53

David Keijzer
Louise Keijzer – Menko
Woonden aan de Wierdensestraat 113

Albert Israel Mosler
Hermina Sara Mosler Böhm
Woonden Westerstraat 4

Rebecca Themans – Leijdesdorff Maurits
Willem Themans
Woonden Adastraat 20

Julius Israel de Witte
Sophie Sara de Witte Dublon
Woonden Adastraat 26